Magyar Országos Horgász Szövetség
Vízügyi Honlap

III. Tisza-tavi Horgász-kupa versenysorozat
IV. Forduló: Ragadozó halak horgászata műcsalival

A Tisza-tavi Horgász Egyesületek Szövetsége és a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. szervezésében 2012. október 6-án megrendezésre került a III. Tisza-tavi Horgász-kupa IV. fordulója, amelynek során a teljesítendő horgászfeladat a ragadozó halak műcsalival történő elejtése volt. A verseny a tervezettnél egy héttel korábban került megrendezésre, mivel a Csónakos pergető országos bajnokság 5. fordulóját a versenyünkkel egy időben, október 14-re, tiszafüredi Holt Tiszára szervezték. Bár a szervezésben nem mi hibáztunk, nem kívántuk megzavarni az országos bajnokság lebonyolítását.

A kiírásnak megfelelően reggel 06.30 és 07.15 között került sor a regisztrációra, eligazításra, sorsolásra és más szokásos adminisztrációs teendőkre. Összesen 21 versenyző nevezett erre a fordulóra. Egyik idősebb sporttársunk kedves felesége többféle süteménnyel is meglepte a versenyzőket és szervezőket - mindenkinek nagyon ízlett a pogácsa és a másik három féle süti.

Az állóképességet így megalapozva a versenyzők megtették a szükséges előkészületeket, ki több, ki kevesebb felszerelést hordott a csónakjába, szerelt, majd a szervezők jelzésére elindultak az általuk legjobbnak vélt horgászhelyek felé. Az időjárás kifejezetten szép volt, a ragadozó halak horgászatához azonban a víz még nem volt kedvező hőmérsékletű, 19 C° volt. A verseny 8.00 órakor kezdődött és nem sokkal később már meg is volt az első fogás, egy kisebb balint sikerült elsőként elejteni.

Rövid időn belül a következő csöppség, egy sügér mérlegelésére került sor.

A kikötő közelében horgászó páros pillanatai következtek, mindketten egy-egy csukát fogtak ki. Sajnos több csukájuk is rosszul akadt és a csónak közelében lemaradt.

A szerencse ezután ismét a sügérhorgászoknak kedvezett, egy újabb csíkos kis harcost ejtettek el.

A verseny egyetlen hölgy tagja igazán szép eredményt ért el, egy csukát és egy balint ejtett el.

Ezután a balinozók ideje következett több méret alatti példányt sikerült megakasztani

A verseny vége felé még két kisebb csuka kapott a műcsalikra.

Majd két sügér bátorodott fel példájukon.

A verseny 12 órakor fejeződött be, az eredmények összesítése után sor került az eredményhirdetésre.

I. helyezett: Forgó Péter (1310 g; Tiszafüredi Sporthorgász Egyesület)
II. helyezett: Elek Gyuláné Paltesz Ágnes (890 g; Tiszafüredi Sporthorgász Egyesület)
III. helyezett: Elek Gyula (780 g; Tiszafüredi Sporthorgász Egyesület)

Ezúton is gratulálunk az első három helyezettnek, közte külön a 2. helyen végzett egyetlen hölgy versenyzőnknek, Paltesz Ágnesnek! A versenyt követően a szervezők finom ebéddel látták vendégül a versenyzőket és jelen lévő hozzátartozóikat.

A III. Tisza-tavi Horgász-kupa versenysorozat végeredménye

A versenysorozat több meglepetést is tartogatott. A végig jó eredményeket elérő Kiss József a IV. fordulóban betlizett, ennek ellenére meg tudta őrizni előnyét és megnyerte az összesített versenyt. Elek Gyula a II. és III. fordulóban nem ért el eredményt, ennek ellenére a többi versenye során nyújtott kiváló teljesítménye alapján meg tudta szerezni az összesített 2. helyezést.

Idén csak azok eredményeit lehetett a végső sorrend megállapítása során figyelembe venni, akik minden fordulón elindultak.